מהו ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא סוג של ביטוח שמשלם הוצאות רפואיות. זה מוצע לעתים קרובות כהטבה בעבודה (ביטוח קבוצתי).

הרעיון של ביטוח בריאות קיים כבר מאות שנים. ביוון העתיקה, הרופא היפוקרטס יצר מערכת חברתית שבה אזרחים שהיו עניים מכדי להרשות לעצמם טיפול רפואי יכלו לקבלו בתמורה לעמלם.

כיסוי שירותי הבריאות הורחב בארצות הברית לאחר מלחמת העולם השנייה עם חתימתו של הנשיא הארי טרומן על חוק ביטוח הבריאות הלאומי ב-30 ביולי 1948. . החוק יצר את חיל שירותי הבריאות הלאומי, תוכנית שנועדה לעודד שירות קהילתי בתמורה להטבות רפואיות. הנקודה הראשונה של כיסוי שירותי בריאות אוניברסלי בארצות הברית נחתמה בחוק על ידי הנשיא פרנקלין ד' רוזוולט ב-5 במאי 1945 כחלק מחוק GI. הצעת חוק זו גם הקימה מערכת למימון פדרלי של חינוך והכשרה, סיפקה ערבויות להלוואות לבית וכללה ביטוח אבטלה. זה נחשב לאחד החוקים החשובים ביותר בהיסטוריה של ארה"ב עד . 20. חוק שכר שווה משנת 1963 חוק שכר שווה משנת 1963 אוסר על מעסיקים להפלות עובדים על רקע מגדרם. היא גם מחייבת עבודה שווה בשכר שווה ומחייבת מסירת מידע מסוים לעובדים לפי בקשת עמיתים לעבודה.

עם ההתקדמות האחרונה בביוטכנולוגיה, הפך אפשרי לתמרן חומר גנטי ולשנות את ה-DNA של יצורים חיים. זהו גבול חדש בתחום הביולוגיה והגנטיקה שיכול להוביל לפריצות דרך גדולות בתחום הבריאות.

אבל עם ההתקדמות הללו מגיעים סיכונים חדשים. לדוגמה, עם CRISPR, יש סיכוי שניצור בטעות אורגניזם שעלול לגרום נזק לאחרים או לעצמנו. ואם אין לנו ביטוח בריאות, אז זה יהווה נטל כלכלי עצום גם עבורנו.
למידע נוסף בנושא של מהו ביטוח בריאות יש לגלוש לאתר harhabituach.org

אף פעם לא מאוחר מדי לקבל ביטוח בריאות. חשוב לעשות זאת כי זה יספק הגנה מפני תשלומים גבוהים.

אנשים רבים אינם מודעים לחשיבותו של ביטוח בריאות, ולעתים אינם מבינים שזה יכול להיות עניין של חיים ומוות. עלות שירותי הבריאות גבוהה ואנשים רבים אינם מסוגלים להרשות זאת לעצמם, מה שמותיר אותם פגיעים.

ביטוח בריאות יכול לעזור לאנשים עם מצבים קיימים לקבל את הטיפול הדרוש להם מבלי לדאוג לכלכלתם. הוא גם מציע כיסוי לבדיקות שגרתיות ואמצעי מניעה אחרים שיכולים לעזור לך להישאר בריא בטווח הארוך.

לא יודעים איפה אתם מבוטחים ?

זה הזמן לפנות לאתר הר הביטוח

 

 

תוכן עניינים

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן